Otryskávanie abrazívnymi materiálmi

Vďaka našim naozaj flexibilním zariadeniam, dokážeme popri otryskávaniu suchého ľadu zapojiť aj abrazívny modul .

Na otryskávanie s abrazívnym modulom používame:

Balotina (sklenené mikroguličky) Používa sa predovšetkým na jemné tryskanie, leštenie, tryskanie nerezových materiálov, konečnú povrchovú úpravu a pod. Okrem toho má bohaté využitie všade tam, kde je potrebné dosiahnuť reflexný povrch – napr. vodorovné dopravné značenie a pod.
Balotina je inertný materiál, nereaguje s tryskaným povrchom, toxikologicky a ekologicky nezávadná.

Korund (biely,hnedý) Syntetický opakovane použiteľný tryskací materiál na báze korundu (oxidu hlinitého) ostrohranné zrná.

- tvrdosť podľa stupnice Mohs viac ako 9.

- jedno z najodolnejších abrazív, použiteľné všade tam, kde sa vyžaduje vysoká kvalita opracovávaneho povrchu.

Zirblast (zirkón-silikátové keramické abrazívum) Vyrába sa elektrotermickou fúziou oxidov zirkónu a kremíka. Zirblast má väčšiu hustotu ako sklenené abrazíva, teda aj väčšiu účinnosť a zároveň nižšiu hustotu ako oceľové abrazíva, takže nedochádza k deformáciam povrchu.

Granát – garnát – Známy pre svoju tvrdosť, odolnosť a brúsne vlastnosti. GMA Garnet tvorí prírodný Garnet zŕn Almandite, ktoré spĺňajú všetky normy ochrany zdravia a životného prostredia.

Nízka prašnosť

GMA Garnet poskytuje výrazne nižšie emisie prachu vďaka svojej vlastnej húževnatosti materiálu a vysokej objemovej hmotnosti. To zabezpečuje minimálne narušenie a ohrozenie susedných operácií a lepšiu viditeľnosť a bezpečnosť operátora.

Nízka spotreba

Unikátna zrnitosť zaisťuje, oveľa väčší vplyv na povrch, a to výrazne znižuje spotrebu    abraziva.

Superior kvalita povrchu

GMA Garnetové zrná vedia dôkladne odstrániť hrdzu, rozpustné soli a iné nečistoty. Používanie Garnetu zaisťuje rovnmerne otryskaný povrch.

Prídeme priamo k Vám kdekoľvek !
Pre vypracovanie cenovej ponuky prosím zavolajte na tel. Číslo +421 915 491 462.